II Przemyskie Manewry Strategów - Przemyśl, 23-25 marca 2007

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Zulu Frh. von Auffenberg

II Przemyskie Manewry Strategów - Przemyśl, 23-25 marca 2007

Post autor: Zulu Frh. von Auffenberg »

Informacja Organizatora o Manewrach

Witam wszystkich serdecznie.
Jak Zulu wcześniej wspomniał bywam za granicą. Obecnie jednak jestem w Polsce i najwyższa pora wziąć się do roboty
Cieszę się bardzo że impreza tak dobrze się przyjęła w świadomości Graczy. Spodziewałem się na forum ciszy, a tu proszę, aż puchnie od odpowiedzi Bardzo mnie to cieszy. Przyznam, że na forum byłem ostatni raz kioka miesięcy temu.
Przechodząc do rzeczy - Planowany termin imprezy to 23-25 marca. Miejsce - tak jak przed rokiem, Zespół Szkół Zawodowych , ul. Dworskiego. Grać będziem na stołówce (miejsca wbród, kto był, ten wie), nocleg, mam nadzieję że uda się również załatwić w tym samym miejscu, czyli 1-2 piętra powyżej miejsca rozgrywek

W co gramy - we wszystko co chcecie. Zulus juz widze zbiera ekipę do Orła. Warto tu przypomnieć że oficjalna premiera Orła (gra, nie tylko prezentacja) miałe miejsce na I PMS, jak więc widać Orzeł rozgościł się w Przemyślu na dobre

Oprócz sławkowego "dzieła", mam nadzieję że pojawi się równiez kilka zagranicznych gier, bo o polskie jak mniemam nie ma się co martwić.
Na dzień dzisiejszy nie narzucam żadnego planu odgórnie, czekam na Wasze propozycje - tak chyba najlepiej.

Konwencję imprezy będę chciał utrzymać taką, jak przed rokiem i chciałbym aby to właśnie ten klimat i specyficzna konwencja były znakami rozpoznawczymi przemyskiej imprezy.

W piątek więc, oczywiście gramy, dopóki sztaby nie pousypiają na planszach:)
W sobotę gramy do południa, po czym - tradycyjnie - robimy kilkugodzinną przerwę na zwiedzanie przemyskich fortów. W roli przewodnika niezawodny Panzerfan. Po zwiedzaniu, ew. bitwie na kulki śnieżne , małe ognisko integracyjne przy kiełbasce i piwq (to drugie nieobowiązkowe). Powrót nad plansze zapewne ok 19-20. Tu uwaga - nie zapomnijcie wziąć traperów, bo pogoda może być różna.
W niedzielę - każdy dogrywa, co ma, ewentualnie jakiś mały , szybki scenariusz, gdyż kończyć impreze będziemy już ok. 14.

Pozostała jeszcze kwestia finansowa. Nocleg - miejsce w pokoju dwu- lub trzyosobowym kosztował ostatnim razem 15 zł/osobę i mam nadzieję że tu nic się nie zmieniło. Oprócz tego zbieramy od każdego po 10 zł na prowiant, paliwo, wynajem sali do gry i inne takie. Mam nadzieję że nie jest to dla Was zbyt wygórowana kwota, tymbardziej że w tej cenie znajduje się kiełbasa i pieczywo na ognisko, nawet suche drewno na wypadek złej pogody, mnóstwo keczupu, musztardy itp. Dla nikogo na pewno nie zabraknie i boju o kiełbasę nie będzie:) Kto był ostatnim razem, myslę że może potwierdzić. Postaram się nawet specjalnie dla Pucusia ściągnąć chipsy ekonomiczne z Tesco

Z grubsza to by było na tyle.
Sprawę będe pilotował na bieżąco, na wszelkie pytanie bardzo chętnie odpowiem, sugestie będą mile widziane, a ZGŁOSZENIA proszę przesyłać na adres: uklary@poczta.onet.pl ewentualnie na priva.

Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję że będzie Was co najmniej tyle, co w Lublinie.

Ja (Zulus) dodam od siebie, że serdecznie zapraszam do mojej rozgrywki w Bitwę Jutlandzką albo do obejrzenia pierwowzoru Kraśnika (ma wyjść w Wydawnictwie Taktyka i Strategia Wojtka Zalewskiego), ale oczywiście można grać we wszystkie gry planszowe, nie tylko w gry wojenne.
W październiku w Lublinie wzięciem cieszyła się gra gangsterska (z atrapami pistoletów) przywieziona przez Pędraczka - moim zdaniem super, nawet miałem ochotę zagrać.

Pędrak zresztą obiecał, że przywiezie jakieś gry zagramaniczne, więc nie ograniczamy się tylko do gier wydanych w Polsce.

Tak więc serdecznie zapraszam, impreza jest ciekawa choćby przez samo zwiedzanie fortów (rok temu zwiedzaliśmy Fort I Salis Soglio - prawdziwy gigant, w tym roku albo fort XII Duńkowiczki albo XIII San Rideau - ten drugi robi piorunujące wrażenie.
Zulu Frh. von Auffenberg

Post autor: Zulu Frh. von Auffenberg »

Próbka żetonów do Bitwy Jutlandzkiej.

Tu groźne drednoty i krążowniki liniowe Hochseeflotte.

Obrazek
ODPOWIEDZ