Dreamblade

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Grolo
Posty: 4
Rejestracja: 12 wrz 2006, 10:18

Dreamblade

Post autor: Grolo »

Dreamblade - połączenie planszówki i figurkówki - grał w to ktoś ? Jakie wrażenia ?
AcikCieslik
Posty: 200
Rejestracja: 17 wrz 2005, 21:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AcikCieslik »

Ja gralem i gram codziennie od tygodnia. Moim zdaniem Wizardzi wydajac ta gre zrobili dla mnie najlepszego bitewniaka. Jutro ze znajomymi jade na turniej do Lodzi. W srode jest turniej w Gryfie: http://www.isa.pl/forum/viewtopic.php?t=6260
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Takie samo polaczenie jak inne bitewniaki typu Star Wars Miniature, D&D Miniature, LOTR Hex, itp. Gralem w czasie Monopoly i to jest normalny bitewniak, planszowki sie tutaj nie doszukalem.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
AcikCieslik
Posty: 200
Rejestracja: 17 wrz 2005, 21:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AcikCieslik »

Natanielu nie jest tak do konca, poniewaz w Star Wars Miniatures i D&D Miniatures trzeba wybic przeciwnika. W DB mozna wygrac gre nie zabijajac zadnej figurki. Trzeba zajmowac pola punktowane i blokowac przeciwnika. Samo budowanie warbandy wyglada jak w ccg, poniewaz nie gra sie na dana iloscpunktow. Mysle, ze DB jest raczej polaczeniem mechanik kolejno: bitewniaka/karcianki kolekcjonerkiej(chodz kart nie ma)/planszowki.
AcikCieslik
Posty: 200
Rejestracja: 17 wrz 2005, 21:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AcikCieslik »

Nie chcialem otwierac kolejnego tematu w spotkaniach, wiec pisze tutaj. W kazdy poniedzialek i czwartek o 17.00 w sklepie Gryf, odbywaja sie turnieje Dreamblad`a. W poniedzialki wstep jest wolny w czwartki to 10zl (w calosci na nagrode). Sa to turnieje z serii Edge tournament, ktore charakteryzuja sie bonusami pod postacia figurek i punktow dci.
A teraz z innej beczki. Na wiosne jesst planowany w Polsce turniej 1K, gdzie pula nagrod to 1000 $ plus bonusowe punkty do dci. Dla 1 osoby jest 1000pkt, dla drugiej 500. 1000 puntkow w rankingu daje zaproszenie na mistrzostwa swiata gdzie pula nagrod wynosi 50.000 $...
Zapraszam na nasze Gryfowe turnieje.
AcikCieslik
Posty: 200
Rejestracja: 17 wrz 2005, 21:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AcikCieslik »

Jeszcze zapomnialem dodak link do dema i do strony:
http://wizards.com/default.asp?x=dbm/welcome
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Krionah »

Ostatnio zainteresowałem się Dreambladem, ściągnąłem i wydrukowałem Virtual Starter Boxa i pograłem. W sumie gra się bardzo ciekawie i jestem bardziej na tak niż na nie, żeby go kupić, ale chciałbym wysłuchać opini ludzi, którzy w niego grają lub nie grają bo ich czymś zniechęcił. Ewentualnie poproszę o jakiś link do forum poświęconego właśnie tej grze (forum ISY jest w sumie martwe i zbytnio mi nic nie powiedziało o grze).
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 575
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Post autor: miras23 »

ja gram
coz moge powiedziec, dla mnie swietna zabawa, duzo funu.
nie bawie sie w zadne skladanie warbandy, mam to co kupilem w starterze i boosterach. i to mi wystarczy.
nie gram w turniejach, tylko w domowym zaciszu razem z Yatzkiem (znanym z tego forum). zebys mial poglad kto my jestesmy: obaj starsi panowie po 30-dziestce, obaj entuzjasci eurogier.
Awatar użytkownika
Yatzek
Posty: 132
Rejestracja: 20 sie 2004, 09:53
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Post autor: Yatzek »

Cóż.. dołączę do opinii Mirasa :)
Dreambalde ma bliżej wdg mnie do planszówki niz do bitewniaka, a najwięcej to jednak do MTG chyba oczywiscie ;)
(Posunięcia na planszy, Walka o teren i współdziałnie figur)
Ogólnie czacha dymi nad posunięciami, człowiek kombinuje i tuż po wykonaniu ruchu widzi że można było o wiele lepiej zagrać ;) (to lubię)
A do tego są kostki, więc od czasu Ah! i Oh! też jest ;)
Ale zdecydowanie wygrywa się dobrymi ruchami a nie kostkami.

Też zaczynałem od wydrukowanej wersji... ale prawde mówiąc to zupełnie inna bajka gdy figury (oczywiscie wizualnie barrdzo atrakcyjne) stoją na stole. Na "papierze" znacznie trudniej jest się wczuć i trudniej skoncentrować.

Co do kolekcjonowania... to już zależy czy lubisz popadać w takie szaleństwa , czy masz kontrolę. Na pewno można grać dla samej gry a nie dla "zbierania" (no i w "talii" nie trzeba az tyle rarów :D )

Fora i strony z artykułami na które czasem zaglądam:
http://ww2.wizards.com/dreamblade/home.aspx
http://dreamblade.tcgplayer.com/
http://www.maxminis.com/Forums/tabid/10 ... fault.aspx
Awatar użytkownika
Herr JoJoss
Posty: 181
Rejestracja: 03 mar 2005, 15:30
Lokalizacja: Manchester, Warszawa

Post autor: Herr JoJoss »

zgadzam sie z przedmówcą, sam mam starter i kilka boosterów i gram po prostu a nie zasatwnawiam sie czy i ile mi brakuje aby zebac wszystkie figurki.
Poza tym najfajnie sie gra booster drafty...
losowo składa sie jakies boostery i draftuje sie figurki, a potem skałada sie bandę, najwiecj zabawy daje wygrywanie jakimiś zupełnie słabymi kolesiami.
"Miecz jest duszą samuraja;
Jeżeli ktoś o nim zapomni lub go utraci
nie będzie mu to odpuszczone"
- fragment testamentu szoguna Ieyasu Tokugawa
basxx
Posty: 55
Rejestracja: 17 wrz 2004, 20:59

Post autor: basxx »

A ja mam pytanie czy te figsy na zywo prezentuja sie rownie slabo co na zdjeciach??bo wlasnie przeczytalem zasady i gra wydaje sie ciekawa:)
pozdrawiam
p.s.
warto inwestowac w baxar's war czy lepiej sie skupic na podstawce??
AcikCieslik
Posty: 200
Rejestracja: 17 wrz 2005, 21:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AcikCieslik »

Moim zdaniem figurki sa bardzo fajne. Sa one pre-painted wiec mozna je przemalowac. Na poczatek inwestuj w podstawke.
basxx
Posty: 55
Rejestracja: 17 wrz 2004, 20:59

Post autor: basxx »

a material to guma czy twardy plastik??
AcikCieslik
Posty: 200
Rejestracja: 17 wrz 2005, 21:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AcikCieslik »

Raczej srednio twardy plastik. Jak jestes z Wawy to mozesz wpasc do gryfa i samemu sprawdzic.
basxx
Posty: 55
Rejestracja: 17 wrz 2004, 20:59

Post autor: basxx »

Niestety mieszkam w Gorzowie :)Nie ma tu sklepow zajmujacych sie bitewniakami ani grami karcianymi :/
p.s.
lepiej kupic kilka podstawek czy boosterow?
AcikCieslik
Posty: 200
Rejestracja: 17 wrz 2005, 21:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AcikCieslik »

Jedna lub dwie podstawki po kosci. Reszta boostery gdyz sa bardziej kosztefektywne.
basxx
Posty: 55
Rejestracja: 17 wrz 2004, 20:59

Post autor: basxx »

ile rarow jest w starterze??
AcikCieslik
Posty: 200
Rejestracja: 17 wrz 2005, 21:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AcikCieslik »

Jeden i chyba 4 uncommon i reszta commony.
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Krionah »

Kupiłem. Z figurkami gra sięzupełnie inaczej :) . Mam pytanie co do zasad. Podczas walki umiejętności wynikające z ostrzy są rozpatrywane jako pierwsze, i tak:
- jeżeli rzucę na obrażenia i przyznam ostrze potworowi, który dzięki temu zniknie z danego pola, to czy nadal liczą się rany przez niego zadane (uważam, że tak, ale chce się upewnić)?
AcikCieslik
Posty: 200
Rejestracja: 17 wrz 2005, 21:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AcikCieslik »

Blady przypisuje sie jako pierwsze. Potwory zadaja razem obrazenia w komorke, wiec nie rozpatruje sie obrazeń od potworow oddzielie. Tworzy sie "stos" i rozpatrujemy zdolnosci i obrazenia. Jesli usuniesz potwora z komorki to nie dostanie on obrazen.
ODPOWIEDZ