Salton Sea (David Bernal)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Spike
Posty: 14
Rejestracja: 02 wrz 2018, 11:45
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Salton Sea (David Bernal)

Post autor: Spike »

Obrazek

Profil gry na BGG.

Nowa gra od Devir Games - wiercimy w Kalifornii, wydobywamy solankę, przerabiamy ją w energię geotermalną albo w lit, kupujemy udziały w firmach, robimy kontrakty i mnóstwo innych rzeczy. Nie mam pojęcia, czemu BGG określa tę grę jako worker placement, skoro wszystkich workerów stawiamy na własnej planszetce/własnych kartach, więc wzajemnie się nie blokujemy... Na moje oko to jest bardziej action selection, podobnie jak np. Obsession.

Tak czy inaczej, zagrałem wczoraj po raz pierwszy w trzy osoby i ugh, dawno nie widziałem tak ciasnej ekonomii... Długą chwilę nam zajęło, zanim zaczęliśmy wyciskać z tego systemu jakikolwiek sensowny dochód. Najciekawszym elementem mechanicznym są karty akcji, które służą jednocześnie za pieniądze, więc albo robimy wszystko sprawnie i wydajnie, za to nie śmierdzimy groszem, albo kupujemy sobie ładne rzeczy, tylko ekonomia nam nie działa. :)

Pod względem mechanicznym bardzo fajna gra i na pewno będę do niej wracał - szkoda tylko, że w Devirze zapomnieli zatrudnić grafika, bo Salton Sea przypomina mi wyglądem Beyond the Sun niestety.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1359
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 161 times
Been thanked: 160 times

Re: Salton Sea (David Bernal)

Post autor: Zet »

Jak miło zobaczyć w innej grze sterylno-laboratoryjną estetykę Beyond the Sun :D
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 433
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 78 times
Been thanked: 509 times
Kontakt:

Re: Salton Sea (David Bernal)

Post autor: crazygandalf »

Wrzuciliśmy naszą rozgrywkę w ten tytuł. Może komuś się przyda. :D
Spoiler alert: Świetny patent na połączenie kart akcji z pieniędzmi.
Salton Sea
ODPOWIEDZ