Czego Wam brakuje do grania?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
dominika
Posty: 6
Rejestracja: 04 wrz 2007, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: dominika »

Zdarza Wam się czasem gubić jakieś drobiazgi do gry, które trudno jest odzyskać? Albo coś by się przydało, a nie wiecie, gdzie to kupić? Może więc pomożemy jakoś sobie nawzajem? Piszcie czego Wam brakuje i czego szukacie... i odpowiadajmy sobie na te pytania!
dominika
dominika
Posty: 6
Rejestracja: 04 wrz 2007, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

FOKUS - czy ktoś ma insrtrukcję?

Post autor: dominika »

Mnie np. zginęła instrukcja do gry FOKUS, którą ktoś tu wspominał. Czy jest szansa, żeby mi ją ktoś zeskanował i przemailował? CHętnie bym pograła, a tu nawet nie pamiętam jak ułożyć pionki na planszy.... :oops:
dominika
Janusz-10
Posty: 36
Rejestracja: 14 paź 2007, 12:32
Lokalizacja: Śrem

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: Janusz-10 »

Mnie najczęściej do grania brakuje graczy
Janusz
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: Lim-Dul »

Chciałem jeszcze dodać, że nie można się bać kontaktowania z wydawnictwami. Jeżeli coś Wam zginie, to w większości przypadków wyślą Wam nowe elementy bez żadnego "ale". Przynajmniej tak było w moim przypadku, a miałem już kilka podobnych sytuacji - albo brakujące elementy (w Wings of War: Burning Drachens WSZYSTKIE karty!), albo zgubienie czegoś...

Niektóre osoby wychodzą z błędnego założenia, że wydawnictwa reagują tylko w przypadku wybrakowanych egzemplarzy.
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: mst »

jeśli chodzi o to czego najbardziej brakuje mi do grania i w dodatku w żadnym sklepie (ani tym tradycyjnym ani internetowym) tego nie widziałem to CZAS :twisted:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: Pancho »

Lim-Dul pisze:Chciałem jeszcze dodać, że nie można się bać kontaktowania z wydawnictwami. Jeżeli coś Wam zginie, to w większości przypadków wyślą Wam nowe elementy bez żadnego "ale". Przynajmniej tak było w moim przypadku, a miałem już kilka podobnych sytuacji - albo brakujące elementy (w Wings of War: Burning Drachens WSZYSTKIE karty!), albo zgubienie czegoś...
Przykładem tej mniejszości przypadków jest firma Ferti, która ignoruje kwestie związane ze zgubionymi elementami. Sprawdzone na Pitchcarze (w sumie dość drogiej grze), nawet nie chciało im się odpowiedzieć.
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: kolderek »

Czego mi brakuje do grania? Hmm... niczego :-) Na razie niczego nie zgubiłem, mam z kim grać, czasu też mam sporo. Chociaż chciałbym grać częściej :-)
Awatar użytkownika
dewodaa
Posty: 356
Rejestracja: 12 lis 2006, 10:30
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 1 time

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: dewodaa »

Ultra super stołu do gier planszowych. Dostosowywałby on swoją wielkość do rodzaju gry i liczby graczy, miałby miejsca na napoje i przekąski-nie-brudzące a także od groma wgłębień na wszelakie elementy gier. Gratis byłby zestaw wygodnych krzesełek
Moja kolekcja. Sprzedałem/wymieniłem/sprezentowałem
"To będzie jedna z tych okoliczności, którą ludzie bez znajomości prawa wielkich liczb nazwaliby przypadkiem."
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: Klos »

Tutaj znajdziesz stol ktorego szukasz:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70116262

;-) Na takim gramy u kolegi i przyjmuje bez klopotu takie tytuly jak World of Warcfart czy Arkham Horror (oba w pelni rozlozone z miejscem na karty i znaczniki) plus 8 graczy + napoje i przekaski :-D
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: waffel »

Szerokość 95 cm? Za tyle kasy? Ja przymierzam się do zainwestowania w płytę sklejkową 2 na 2 metry żeby kłaść na stół w miarę potrzeby. A za te 700 zł nakupiłbym gier :)
sz_elmo
Posty: 12
Rejestracja: 03 sty 2008, 13:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: sz_elmo »

Witam.

Na wstępie witam forumowiczów -> czytam od niedawna -> czas coś napisać :D

Podpinając się do postu - napiszę czego mi zbywa ;)


Otóż w moim egzemplarzu Osadników zaplątało się dodatkowo 5 dróg w kolorze czerwonym (łącznie 20 sztuk) - chciałem reklamować w Galakcie, ale niech już będzie - dużo miejsca nie zajmują ;)

A tak serio - 2 sztuki zostawiam sobie na wszelki wypadek -> pozostałe sztuki dla zainteresowanych - PW wskazane...
pozdr. sz_elmo
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: westwood »

waffel pisze:Szerokość 95 cm? Za tyle kasy? Ja przymierzam się do zainwestowania w płytę sklejkową 2 na 2 metry żeby kłaść na stół w miarę potrzeby. A za te 700 zł nakupiłbym gier :)
Pomysł z płytą wydaje się praktyczny (płytę łatwo upchać za szafą jak akurat jest niepotrzebna 8) ) Tylko nie wiem czy taka konstrukcja stabilna będzie. Bo coś mi się widzi, że wystarczy, że ktoś się na płycie oprze i płyta zadziała jak katapulta :D Masz na to jakiś patent? Pytam, bo też bym może spróbował tego rozwiązania :)
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: waffel »

To na razie jest pomysł, patentu brak. Odstrasza mnie właśnie to, że postawienie dwulitrowej butelki w niefortunnym miejscu spowoduje widowiskową katastrofę :) patentem może być "kto wywalił, ten zbiera", ale na zbieranie całego Twilight Imperium i przywracanie go do status quo chyba i tak trochę szkoda czasu.

Z drugiej strony mój obecny stół jest niemal kwadratowy około 1,2x1,2m więc takich niebezpiecznych stref zostałby nie tak dużo, szczególnie przy płycie o boku 1,6 - 20 cm z każdej strony nie powinno być aż takim zagrożeniem a daje ponad 1 m² powierzchni.
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: Dusso »

Będzie sie wam przesuwać notorycznie i co rusz ktoś się łokciem oprze, miałem kiedyś taką płytę do układania puzzli, na dłuższą metę nie przeszła :|
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: kwiatosz »

Płyta faktycznie za lekka może być, ja w potrzebie używam drzwi - kładę je na stół. Są cięższe - więc nawet jak ktoś się oprze, to nie ma natychmiastowego efektu katapulty, blat się podnosi dość powoli i jest czas na reakcję zanim coś się pozrzuca/poprzesuwa, polecam czyli coś cięższego - nie wiem, fragment opancerzenia czołgu? :wink:

A w zasadzie to do takiej płyty wystarczyłoby przykręcić z 4 stron kawałki grubszej płyty i zrobić na nich uchwyty na listewkę wsuwaną pod blat
_______________________
|| ||

w ten sposób do sklejki przybić (tu naturalnie jest widok z boku i są tylko 2 grubsze płyty), i do tego przykręcić od spodu (tych kawałków grubszej płyty czyli) jakieś cokolwiek, co by zachodziło pod blat i trzymało sklejkę - kilka minut roboty, a ile bezpieczniej :)

O, np takie szerokie metalowe jakby L do mocowania bodajże płyt kartonowo-gipsowych. Jakby do sklejki na 1 śrubę przykręcić to byłoby obracane.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: Andy »

A ten projekt stołu znacie? http://www.compassgames.com/cabinet.htm
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
dewodaa
Posty: 356
Rejestracja: 12 lis 2006, 10:30
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 1 time

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: dewodaa »

Heh ja to tak pofantazjowałem. (Zapomniałem dodać pięknej pani która znałaby reguły wszystkich gier, umiała je wytłumaczyć. Poza tym robiłaby pyszne przekąski które nie tłuszczą rąk i kompocik bo herbatę nie wszyscy lubią :D . A i zawsze sprzątałaby i rozkładała gry :P ).
A tak na serio to ostatnio w opolskim makro widziałem stół cudo. Niestety nie mogłem się przyjrzeć mu bliżej. Był okrągły, solidny, i przede wszystkim duży (jak na moje oko, średnicy nie podam:( ). I kosztował w przedziale 100-200 (ceny też nie mogę sobie przypomnieć), Ogólnie to strasznie żałuję, że nie miałem wtedy chocby 30sec :)
Moja kolekcja. Sprzedałem/wymieniłem/sprezentowałem
"To będzie jedna z tych okoliczności, którą ludzie bez znajomości prawa wielkich liczb nazwaliby przypadkiem."
dominika
Posty: 6
Rejestracja: 04 wrz 2007, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: dominika »

waffel pisze:Szerokość 95 cm? Za tyle kasy? Ja przymierzam się do zainwestowania w płytę sklejkową 2 na 2 metry żeby kłaść na stół w miarę potrzeby. A za te 700 zł nakupiłbym gier :)
Płyta rzeczywiście jest dobrym pomysłem. Nie musisz kłaść na stół, wystarczy zaczekać na przecenew Ikea i kupić nogi po 10 zł/szt. Są odkręcane, więc łatwo stół zdemontować:)
dominika
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9473
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: MichalStajszczak »

dominka: Zasady gry Fokus są na stronie pionek.net
dominika
Posty: 6
Rejestracja: 04 wrz 2007, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: dominika »

MichalStajszczak pisze:dominka: Zasady gry Fokus są na stronie pionek.net
Wielkie dzięki!!!
dominika
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: Gabriel »

1. Ogromnego, okrągłego stołu do World of Warcraft.
2. Drewnianych klocuszkół do "Filarów Ziemi" :( Całego kompletu szarych. Szkoda, że nie można takich kupować tak samo jak te szklane znaczniki - w sumie klocuszki są bardzo przyjemne i sympatyczne.
3. Miejsca, gdzie mógłbym stawiać kolejne pudełka z grami
4. Koszulek na duże karty z "Zaginionych Miast"
5. Jakiegoś stoliczka, coby można go było położyć na łóżku i grać na łóżku ~_~
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: mst »

Gabriel pisze:5. Jakiegoś stoliczka, coby można go było położyć na łóżku i grać na łóżku ~_~
na gry zajmujące mało miejsca powinno wystarczyć coś takiego :) :
http://extraprezenty.abc24.pl/default.a ... pro=152086
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: Klos »

Gabriel napisał(a):
5. Jakiegoś stoliczka, coby można go było położyć na łóżku i grać na łóżku ~_~


No, zaleznie od tego w co chcesz grac - ale jest sporo tac sniadaniowych przeznaczonych do lozka (z nozkami, raczkami po podnoszenia itd). Wystarczy zajsc do Duki w Arkadii albo nawet do Ikea. Wsyztsko zalezy od wielkosci gry w ktora chcesz grac jednak ;-)
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: Klos »

O no wlasnie mst mnie ubiegl o kilka sekund z odpowiedzia :-);-)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: mst »

dewodaa pisze:Ultra super stołu do gier planszowych. Dostosowywałby on swoją wielkość do rodzaju gry i liczby graczy, miałby miejsca na napoje i przekąski-nie-brudzące a także od groma wgłębień na wszelakie elementy gier. Gratis byłby zestaw wygodnych krzesełek
coś podobnego do tego?
http://www.boardgamegeek.com/image/136690
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
ODPOWIEDZ