Planszówki na konsolach

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Planszówki na konsolach

Post autor: waffel »

Przeczytałem regulamin, i z jednej strony dowiedziałem się, że "Forum gry-planszowe.pl służy do wymiany poglądów pomiędzy użytkownikami serwisu na tematy związane z tematyką serwisu", a moje pytanie tematyki serwisu nie dotyczy, ale z drugiej strony w "II Najważniejsze zasady/3. Zabrania się następujących czynności:" nie jest wymienione "zakładanie offtopowych tematów". Więc grzecznie spytam: czy, i jeśli tak to gdzie, mogę zadać następujące pytanie:

Kto gra na Xbox Live (na Xboksie 360)? Mój gamertag to waffel85, szukam jakichś znajomych do dodania do listy bo tak głupio jak nikogo nie mam :)

Nie chcę rozpętywać od nowa dyskusji, czy powinno tu istnieć podforum "Hyde Park". Już wiem, że admini sobie tego nie życzą, i jeśli ten post zostanie uznany za próbę obejścia regulaminu (bo przecież zadałem "niedozwolone" pytanie) to proszę to skasować, z góry przepraszam i nie chciałem, liczyłem na wyrozumiałość. A na swoją obronę powiem, że prawdopodobnie gorsze OT uchodziły, tylko żadnego jakoś nie pamiętam :)

Teraz moralniak: uważam użytkowników G-P.pl za bliską mi grupę społeczną i dlatego wśród Was szukam graczy na Xboksie. Nie wyobrażam sobie wejścia na jakieś forum xboksowe i zapytanie się nieznanych mi ludzi "kto chce być na mojej liście znajomych" :) Jeżeli ktoś chce ze mną założyć planszówkowo-xboksowe podziemie to proponuję wysłanie pw :)
Ostatnio zmieniony 27 paź 2008, 15:48 przez waffel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Gdzie zamieścić off-topwy temat?

Post autor: Rathi »

Jesli mozna grac na tym w jakies planszowki, to temat przestaje byc niezgodny z tematyka forum : )
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Gdzie zamieścić off-topwy temat?

Post autor: Don Simon »

Rathi pisze:Jesli mozna grac na tym w jakies planszowki, to temat przestaje byc niezgodny z tematyka forum : )
Mozna. W Carcassonne i Osadnikow, a do tego chyba juz w Ticket to Ride.

Dlatego odblokowuje temat (przenoszac w bardziej odpowiednie miejsce) i zapraszam do dyskusji (w tym wymieniania sie gamertagami)...ale tylko o konsolowych odpowiednikach gier planszowych. Na cala reszte zapraszam na http://www.polygamia.pl.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Xbox Live Arcade

Post autor: waffel »

Czy ktoś ściągał jakieś planszówki z XBLA? Ja już kilka gier ściągnąłem, ale żadnych "planszowych". Lista jest całkiem obszerna: Carcassonne, Catan, Zaginione Miasta, TTR, Uno (jest na BGG znaczy że planszówka ;P) plus gry klasyczne: szachy (Chessmaster), tryktrak (backgammon), piki, kierki, texas hold em, wariacja remika "Gin Rummy", mancala, warcaby, reversi, domino. Zaskakująco dużo moim zdaniem.

Następną grą na mojej liście zakupów z XBLA będzie Castle Crashers za 1200 Microsoft Points, ale jak kupię 2100 MP to zostanie mi 900 na luźne wydatki :) ktoś coś poleca? Tzn. ja wiem, co to za gry itd :) ale czy w któreś konkretnie gra się lepiej? Więcej ludzi jest? Mój gamertag to waffel85 gdyby ktoś chciał mnie do listy dodać :)
Awatar użytkownika
Ryslaw
Posty: 596
Rejestracja: 08 sty 2006, 14:17
Lokalizacja: Brzeg
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Xbox Live Arcade

Post autor: Ryslaw »

Niedługo będzie też Talisman i Tide of Iron.

Mój gamertag: Ryslaw
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Xbox 360 i planszowki

Post autor: costi »

Moj gamertag to costiPL, aczkolwiek granie na gre po live poki co szans nie mam - raz, ze wifi w piwnicy mi strasznie rwie (a targac konsoli w te i nazad nie zamierzam), a dwa, ze nie mam Golda (japonskie erpegi z reguly multiplayera nie maja ;) ).
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Xbox 360 i planszowki

Post autor: Nataniel »

Ja mam Osadników (a jakze) i calkiem fajnie sie gra w single, a Live jeszcze nie gralem (dopiero wczoraj wykupilm w koncu golda). TTR tylko demko i wyglada bardzo dobrze, ale chyba az tak nie przepadam za ta gra. Carcassonne ok, Lost Cities slabiej, Uno nie probowalem. Ogolnie granie w sieci w planszowki kreci mnie tylko dla tych gier, ktore UWIELBIAM - czyli np. Osadnicy, Wysokie Napiecie... Ale na XBL bede gral raczej w Bad Company niz w Osadnikow - chociaz moze od czasu do czasu skusze sie na jakas partyjke.

Moj Gamertag: NatanielX ;-)
http://live.xbox.com/member/NatanielX
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Xbox Live Arcade

Post autor: waffel »

Ryslaw pisze:Niedługo będzie też Talisman i Tide of Iron.

Mój gamertag: Ryslaw
Talisman odwołany. Śmiem twierdzić, że dobrze. Niech ludzie ściągają Catan i TtR a nie Talisman :)
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Xbox Live Arcade

Post autor: Tommy »

waffel pisze:Czy ktoś ściągał jakieś planszówki z XBLA? Ja już kilka gier ściągnąłem, ale żadnych "planszowych". Lista jest całkiem obszerna: Carcassonne, Catan, Zaginione Miasta, TTR, Uno (jest na BGG znaczy że planszówka ;P) plus gry klasyczne: szachy (Chessmaster), tryktrak (backgammon), piki, kierki, texas hold em, wariacja remika "Gin Rummy", mancala, warcaby, reversi, domino. Zaskakująco dużo moim zdaniem.
WOW! No to macie trochę tytułów na Xboxa. Ja od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem PS3 i właśnie zastanawiam się czy też coś znajdę takiego ...... wiem, że np. puerto rico, czy ttr są wydawane normalnie na dvd do PCta, może w PS3 również się znajdą, albo oczywiście w XBOX (w końcu to temat o XBOX).

PS. Czy zakładając temat o dostępności planszówek na PS3 (a w zasadzie w PS Store jak sądzę) przejdzie mi to, czy zostanie skasowany? A może zmieńmy temat tutaj po prostu na Planszówki na konsolach?

Jestem bardzo zainteresowany możliwością pogrania przez PS3 w planszówki.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Amen
Posty: 62
Rejestracja: 26 lis 2006, 22:34
Lokalizacja: Czeladź

Re: Xbox 360 i planszowki

Post autor: Amen »

Castle Crashers mogę ci waffel śmiało polecić :D
Z gier z xla częściowo planszówkowych fajnie tez gra się w Fable 2: Pub games.
Mój gamertag: AmennPL
The spice must flow
Gamer tag: AmennPL
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Xbox 360 i planszowki

Post autor: waffel »

CC mam od dawna, sporo już grałem i gram jeszcze. F2 Pub Games ściągnąłem demo, odpaliłem tutoriale wszystkich "gier" i w żadną nawet nie zagrałem. Zwykły blackjack, ruletka czy co tam jeszcze.

Co do rozszerzenia wątku na PS3 to chyba dobry pomysł, nie ma co mnożyć bytów ponad miarę bo z samym X360 wątek ledwo zipie. Divided we fall, united we stand :) Zmieniłem temat wątku.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Xbox 360 i planszowki

Post autor: Tommy »

waffel pisze: Co do rozszerzenia wątku na PS3 to chyba dobry pomysł, nie ma co mnożyć bytów ponad miarę bo z samym X360 wątek ledwo zipie. Divided we fall, united we stand :) Zmieniłem temat wątku.

Fajnie, dzięki, choć z tego co widzę, to chyba na PS3 to nie specjalnie mamy czym się pochwalić w kwestii "planszówek"...... niestety (choć mam nadzieję, że ktoś mnie zaraz wyprowadzi z błędu ..... :D )
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Planszówki na konsolach

Post autor: costi »

Jestem bardzo zainteresowany możliwością pogrania przez PS3 w planszówki.
Z tego, co wiem - forget it. Mozesz przejrzec PSStore, ale Sony twardo promuje chyba tylko wlasne produkty, czyli tytuly z poprzednich platform (choc moge sie mylic, w temacie zawartosci PSStore nie jestem zbyt oblatany ;) ).
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Robuzz
Posty: 138
Rejestracja: 09 lis 2007, 12:07
Lokalizacja: Czeladź/Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: Planszówki na konsolach

Post autor: Robuzz »

Z tego co wiem to na PS3 jest Eye of Judgement...przy dobrych chęciach można to podciągnąć pod planszówko-karciankę kolekcjonerską :)
I will learn to breathe water.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Planszówki na konsolach

Post autor: zephyr »

Zawsze można napisać własną implementacje planszówki.

Zainteresowałem się homebrew i zacząłem pisać wersję pod NDSa:

http://students.mimuw.edu.pl/~ls262570/ ... ertoDS.rar

Napisałem do połowy (głównie w celu nauki programowania) i się poddałem(za duży bałagan w kodzie, i w sumie puerto w tej formie jest niegrywalne), ale skoro prawie działa to znaczy, że można. Może są jeszcze jakieś bardziej udane amatorskie projekty tego typu.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Planszówki na konsolach

Post autor: Tommy »

Robuzz pisze:Z tego co wiem to na PS3 jest Eye of Judgement...przy dobrych chęciach można to podciągnąć pod planszówko-karciankę kolekcjonerską :)
No to jest raczej "klasyczna" gra kolekcjonerska, więc mnie to nie kręci - kupa kasy znowu, jeszcze potrzeba chętnych do gry, ale to pewni by się spokojnie ogarnęło dzięki darmowemu graniu po sieci......

Ja szukam bardziej klasycznych tytułów. Na Xboxa jak widzę jest wiele rożnych opcji, a na PSa jednak w tym względzie jest bardziej ubogo, ale pozostają nam inne gry :D Planszówki zawsze można zagrać po prostu na żywo.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Planszówki na konsolach

Post autor: waffel »

zephyr pisze:Zawsze można napisać własną implementacje planszówki.

Zainteresowałem się homebrew i zacząłem pisać wersję pod NDSa:

http://students.mimuw.edu.pl/~ls262570/ ... ertoDS.rar

Napisałem do połowy (głównie w celu nauki programowania) i się poddałem(za duży bałagan w kodzie, i w sumie puerto w tej formie jest niegrywalne), ale skoro prawie działa to znaczy, że można. Może są jeszcze jakieś bardziej udane amatorskie projekty tego typu.
Puerto Rico ktoś napisał na Excela i podobno działa nieźle. Ale dochodzi kolejna rzecz, która odstrasza mnie od tej gry: może w nią grać arkusz kalkulacyjny :)
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Planszówki na konsolach

Post autor: Blue »

W excelu można pisać rzeczy w basicku. Więc dużo sie to od normalnej aplikacji nie różni.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Planszówki na konsolach

Post autor: costi »

Tommy pisze:
Robuzz pisze:Z tego co wiem to na PS3 jest Eye of Judgement...przy dobrych chęciach można to podciągnąć pod planszówko-karciankę kolekcjonerską :)
No to jest raczej "klasyczna" gra kolekcjonerska, więc mnie to nie kręci - kupa kasy znowu, jeszcze potrzeba chętnych do gry, ale to pewni by się spokojnie ogarnęło dzięki darmowemu graniu po sieci......
Jest jeszcze opcja "dla oszczednych", czyli papier + drukarka ;) EoJ nie rozroznia miedzy kartami oryginalnymi, a wydrukowanymi skanami :P
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Planszówki na konsolach

Post autor: morciba »

Dokapon Kingdom na Wii i PS2. Nie jest to "klasyczna planszówka" przeniesiona na ekran, ale mogę ją szczerze polecić. W baaardzo dużym przybliżeniu określiłbym ją jako połączenie prophecy/runbound z monopolem :-) Gra się świetnie, a dla mnie dodatkową zaletą jest opcja save......jakoś ostatnimi czasy ciężko znaleźć kilka godzin czasu na rozgrywkę w prophecy czy arkhama, nie mówiąc o rpg.
Jedynym minusem dla niektórych graczy może być japoński styl i dosyć prosta (ale czytelna :-)) grafika.
Awatar użytkownika
aZiss
Posty: 91
Rejestracja: 24 paź 2005, 21:13
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Planszówki na konsolach

Post autor: aZiss »

To że Don Simon bywa na Polygamii już zauważyłem. Ryslaw wiadomo.
Kiedy tylko może reklamuje na polygadce planszówki.
Jak Wy znajdujecie na wszystko czas :o

Sam nie mam ostatnio czasu na spotkania przy planszy, a konsola o 23:00 daje radę. Na razie z planszówek mam Osadników, myślę nad zakupem Carcassonne.

Jeśli ktoś chciałby pograć przez live to proszę o info czy mogę Was pododawać do znajomych. Gamertag: aZissPL.
____

http://live.xbox.com/member/aZissPL
Wokół sami lunatycy ...
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Planszówki na konsolach

Post autor: Don Simon »

aZiss pisze:To że Don Simon bywa na Polygamii już zauważyłem. Ryslaw wiadomo.
Kiedy tylko może reklamuje na polygadce planszówki.
Jak Wy znajdujecie na wszystko czas :o
Od niedzieli zaczalem bywac rowniez na Live. Moj gamertag: Don Simon PL.

Spodziewajcie sie dzisiaj lawiny zaproszen ode mnie ;-). A jesli ktos z Was zaczepi mnie wczesniej to tylko prosilbym o info, ze jestescie z g-p.pl.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Gourry19
Posty: 49
Rejestracja: 25 lis 2008, 14:51
Lokalizacja: Konin

Re: Planszówki na konsolach

Post autor: Gourry19 »

ja nie mam zadnych planczowek na xboxa:( moj gamertag:D http://live.xbox.com/member/GourryPl
And the song will rise to their graves ...
---------------------------------------
Moja Kolekcja
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Planszówki na konsolach

Post autor: Tommy »

Widziałem wczoraj grę planszową na PS3 - pełna wersja, full wypas, płyta B-Ray, cena 170pln ....................... nowe Monopoly .......
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Planszówki na konsolach

Post autor: Tommy »

Tadaaaaaaaaaaaa :!: :!: :!:

Osadnicy z catanu na PS3:

http://gamesfanatic.net/2008/12/05/osad ... mment-7594 :D
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
ODPOWIEDZ